Kryptoměnové peněženky – základní rozdělení

Kryptoměnové peněženkyKryptoměnové peněženky, které také můžeme nazývat Bitcoinové peněženky, lze rozdělit na čtyři základní druhy. Online peněženky, softwarové peněženky, hardwarové peněženky a papírové peněženky. V dnešním článku se podíváme na jejich výhody a nevýhody.

 Kryptoměnové peněženky – základní rozdělení

Online peněženky

Online peněženky jsou kryptoměnové peněženky na různých burzách a směnárnách.  Jsou nejméně bezpečné, protože držitel kryptoměn je plně závislý na třetí straně. Nemáte přístup k privátním klíčům. Navíc burza může být hacknuta nebo jinak vykradena.

Na burzách a směnárnách doporučujeme nechávat jen obchodní minimum. To jsou jen finanční prostředky pro aktuální obchodování.

Samozřejmě pokud si necháte pár desítek EUR na CoinBase nebo CoinMate, s velkou pravděpodobností o ně nepřijdete.

Nakoupit Bitcony a další krytoměny můžete na CoinBase – recenze a návod ZDE

Nakoupit Bitcony přímo za české koruny můžete na CoinMate – recenze a návod ZDE

 

Softwarové peněženky

Softwarové peněženky jsou kryptoměnové peněženky, které si držitel kryptoměn nainstaluje do svého zařízení (PC, notebook, mobilní telefon atd.).  Softwarové kryptoměnové peněženky jsou poměrně bezpečné, ale je nezbytně nutné zvolit silné heslo.  Softwarové peněženky jsou nebytné minimum pro bezpečné uchování kryptoměn. Existuje spousta peněženek, ale pro hlavní kryptoměny plně postačí peněženka Exodus.

Návod na multiměnovou kryptoměnovou peněženku Exodu naleznete ZDE

 

Hardwarové a papírové peněženky

Hardwarové a papírové peněženky jsou nejbezpečnější kryptoměnové peněženky. Kryproměny jsou drženy mimo online svět a je jen velmi nepravděpodobné jejich odcizení. Investor má plně pod kontrolou své privátní klíče.

Hardwarové peněženky jsou vhodné pro investory, kteří mají v kryptoměnách více peněz. Pořizovací cena je totiž cca od 2 500,-Kč. Za tuto cenu ovšem získáte bezpečnou peněženku, kterou si můžete vzít kamkoli sebou.

Návod na hardwarovou peněženku TREZOR naleznete ZDE

Papírové peněženky jsou pro svoji horší manipulativnost vhodné pro dlouhodobé držení kryptoměn.

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

2 Thoughts to “Kryptoměnové peněženky – základní rozdělení”

  1. Frantisek Novy

    Dobrý den,

    a co penezenka Ledger Nano S. Podobne Trezoru, jens vetsi podporou men 🙂

    1. Cryptoexpres

      Dobrý den,
      na našem webu popisujeme naše zkušenosti. Vlastníme Trezor, proto jsme zveřejnili recenzi na Trezor.
      Ledger Nano nemáme. Až jej budeme mít, tak určitě napíšeme recenzi.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..