Daedalus peněženka pro Cardano (ADA)

Daedalus je oficiální peněženka pro kryptoměnu Cardano (ADA). Cardano (ADA) je považováno za kryptoměnu třetí generace, aktuálně patří mezi top 10 obchodovaných kryptoměn na trhu.
Daedalus peněženka umožňuje posílat a přijímat Cardano i zobrazit historii transakcí. V tomto článku si ukážeme, jak peněženku Daedalus nainstalovat a nastavit.

Kryptoměny Cardano (ADA) můžete koupit na burze Binance – registrace je ZDE

Daedalus peněženka pro Cardano – stažení aplikace

Upozorňujeme, že se jedná o tzv. těžkou peněženku, která stahuje celý Blockchain. Peněženku Daedalus si stáhněte z oficiálních stránek: https://daedaluswallet.io
Po stažení peněženku nainstalujte.

Daedalus peněženka pro Cardano – nastavení

Spusťte peněženku a jako první krok nastavte jazyk a klikněte na „Continue“.
Daedalus výběr jazyka

Poté se Vám zobrazí stránka s podmínkami, které dole musíte potvrdit. Zaškrtněte souhlas a klikněte na „Continue“.
Daedalus podmínky

Dále se Vám zobrazí, zda chcete posílat logy na servery vývojářů, kvůli diagnostice a vývoji peněženky. Doporučujeme neposílat. Pokud se také rozhodnete neposílat, tak klikněte na „Dont send“.
Daedalus logy

Nyní vyčkejte na synchronizaci bloků. Pozor, synchronizace může trvat i několik hodin dle rychlosti připojení. Daedalus stahuje celý Blockchain (v červnu 2018 se jedná o cca 5,5 GB).
Daedalus synchronizace

Daedalus peněženka pro Cardano – založení nové peněženky

Po synchronizaci bloků založíte novou peněženku kliknutím na „Create“ – „Create a new wallet“.
Daedalus vytvoření nové peněženky

Otevře se Vám nové okno, kde si peněženku pojmenujete (Wallet name). Dále zadáte silné heslo (Enter password) a heslo pro kontrolu zadáte ještě jednou (Repeat password). Poté kliknete na „Create personal wallet“.
Daedalus pojmenování peněženky

Zobrazí se Vám hláška o tom, že v dalším okně se Vám zobrazí Váš seed – 12 slov k přenesení nebo obnově peněženky. Zaškrtněte tlačítko, že rozumíte a klikněte na „Continue“.
Daedalus recovery informace

Nyní se Vám zobrazil Váš seed – 12 slov, který slouží k obnově peněženky. Důkladně si jej opište a nenechávejte v PC, mobilu ani nikde online. Poté klikněte na „Yes, I have written it down“.
Daedalus seed

Nyní musíte potvrdit Váš seed. Je to kontrola, zde jej máte dobře napsaný. Zobrazilo se Vám 12 slov a Vy je musíte zadat ve správném pořadí, tak jak se Vám tato slova zobrazila v předchozím okně a jak je máte zapsána. Poté klikněte na „Confirm“.
Daedalus seed kontrola

Zobrazí se Vám okno, kde je ještě jednou zobrazen Váš seed. Zaškrtněte tlačítka, že rozumíte a klikněte na „Confirm“.
Daedalus seed potvrzení

Hotovo, peněženka je založena.
Daedalus peněženka byla vytvořena

Jak poslat Cardano (ADA) do peněženky Daedalus

Pro převod do peněženky Daedalus klikněte na „Receive“. Zobrazí se Vám Vaše veřejná adresa, na kterou si pošlete své mince Cardano.
Chcete-li zvýšit svoji ochranu, tak si pro každou transakci vygenerujte novou adresu.
Daedalus příjem mincí

Jak odeslat Cardano (ADA) z peněženky Daedalus

Pro převod z peněženky Daedalus klikněte na „Send“. Zobrazí se Vám okno, kam napíšete: adresu, na kterou chcete mince zaslat (Receiver) a množství, které chcete odeslat (Amount). Poté kliknete na „Next“. V následujícím kroku transakci potvrdíte.
Daedalus odeslání mincí

Proč používat peněženku Daedalus

Protože je to bezpečné. Mince, které máte ve vlastní peněžence, máte skutečně u sebe. Vzhledem k tomu, že peněženka Daedalus je tzv. těžkou peněženkou, tak se hodí spíše pro větší množství mincí. Pokud máte několik málo mincí ADA (jejichž hodnota je pár USD), tak se pravděpodobně nevyplatí peněženku instalovat.
Pokud vlastníte více Cardana, tak je určitě lepší je mít ve vlastní peněžence než na burze.

Upozornění

Při každém spuštění peněženky Daedalus dojde k synchronizaci bloků. Doporučujeme tedy spouštět peněženku průběžně, abyste až budete případně potřebovat rychle prodat, nemuseli čekat na synchronizaci dlouho.

Kde můžete koupit kryptoměnu Cardano (ADA)

Kryptoměnu Cardano (ADA) můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Cardano také můžete zakoupit na burze Kucoin – registrace zdarma je ZDE

Na Binance i Kucopin si nejprve musíte poslat Bitcoin, který můžete přímo za české koruny nakoupit na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..