Neon wallet – peněženka pro kryptoměnu NEO a GAS

Neon wallet je peněženka pro kryptoměnu NEO a GAS. Kryptoměna NEO je často nazývána jako čínské Ethereum, protože NEO platforma také používá smart kontrakty. Kryptoměna GAS je platidlem na NEO platformě a je to také dividenda. Pokud držíte kryptoměnu NEO, tak dostáváte dividendu v kryptoměně GAS. V Neon wallet tak můžete bezpečně uchovat NEO, GAS a další vybrané tokeny NEO platformy.

Kryptoměna NEO a její dividenda Gas

Pokud v Neon walet držíte kryptoměnu NEO, tak dostáváte dividendu v kryptoměně GAS. Za 1 NEO dostanete přibližně 0,1 GAS za rok. Což je přibližně 5 USD, záleží na aktuálním kurzu.

Kryptoměny NEO i GAS můžete koupit na burze Binance – registrace je ZDE

Jak založit peněženku Neon wallet

Nejprve si peněženku musíte stáhnout ze stránek: https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/releases
Vyberte si verzi dle Vašeho operačního systému, na obrázku je označena verze pro systém Windows.
Neon wallet stažení peněženky

Po stažení peněženku nainstalujte. Po naistalování peněženku spusťte. Zobrazí se Vám Neon wallet peněženka. Pro vytvoření peněženky klikněte na „Create a new wallet“.
Neon wallet vytvoření peněženky

Nyní se Vám otevřelo okno, kde zadáte jméno Vaší peněženky (např. Moje, Neo, 1 atd.), v druhém řádku jej vyplníte znovu a kliknete na „Generate keys“.
Neon wallet vytvoření peněženky - zadejte jméno

Po kliknutí na tlačítko „Generate keys“ se Vám zobrazí okno s příslušnými informacemi o peněžence. Do políčka „Passphrase“ napište heslo k Vaší peněžence – zvolte silné heslo. Kliknutím na tlačítko „Print“ si údaje o peněžence vytiskněte, doporučujeme několikrát. Nemáte-li tiskárnu, tak si údaje pečlivě opište a ještě pečlivěji překontrolujte. Toto údaje neukládejte do PC ani neposílejte e-mailem atd. Pokud tyto údaje ztratíte, tak ztratíte přístup k Vaší peněžence.
Neon wallet klíče a hesla

Hotovo, máte úspěšně založenou peněženku Neon wallet

Přihlášení do peněženky Neon wallet

Spusťte peněženku a na hlavní stránce zvolte „Login using a saved wallet“.
Neon wallet přihlášení do peněženky

Nyní se Vám zobrazilo okno, kde vyberete svoji peněženky „Select a wallet“, zadáte heslo k peněžence a kliknete na „Login“.
Neon wallet přihlášení do peněženky zadání hesla

Nyní jste ve Vaší peněžence.

Jak si poslat NEO a GAS do peněženky Neon wallet

Pamatujte si, že NEO musíte posílat vždy jako celé číslo, např. 1, 2, 50 atd. Nikdy neposílejte NEO s desetinnou čárkou, např. 1,01, 2,2 atd.
GAS můžete posílat v jakémkoli množství.
Pro převod do peněženky Neon wallet klikněte na „Receive“. Zobrazí se Vám Vaše veřejná adresa, na kterou si pošlete NEO nebo GAS.
Neon wallet příjem kryptoměn do peněženky

Jak vybrat NEO a GAS z peněženky Neon wallet

Pro převod z peněženky Neon wallet klikněte na „Send“. Zobrazí se Vám okno, kam napíšete: Množství (Amount), měnu (Asset) a adresu, na kterou chcete měnu zaslat. Poté kliknete na „Next“. V následujícím kroku transakci potvrdíte.
Neon wallet poslání kryptoměn z peněženky

Jak získat dividendu GAS

Držíte-li v peněžence Neon wallet kryptoměnu NEO, tak získáváte jako dividendu kryptoměnu GAS. Tuto dividendu si musíte sami vybírat, ale je to velmi jednoduché. Ve Vaší peněžence klikněte na „Claim“ viz. obrázek a během chvilky máte GAS ve své peněžence.
Neon wallet claim Gas

Proč používat peněženku Neon wallet

Protože je to bezpečné. Některé burzy, jako je Binance, Vám sice dávají na Váš účet GAS (pokud tam máte nějaké NEO). Ale vždy platí zásada: měnu, kterou nemusím mít na burze, si pošlu do své peněženky. Navíc za převod kryptoměny NEO a GAS se nic neplatí.

Kde můžete koupit kryptoměnu NEO a GAS

Obě kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Víte, že pro Vás vybíráme i zajímavé Airdropy? Jak získat Airdropy – tokeny zdarma jsme psali ZDE.

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..