Recenze Coinbase – bonus 10 USD, návod, zkušenosti

CoinBase je americká burza na prodej a nákup kryptoměn za peníze. CoinBase má jednoduché a přehledné ovládání a je proto ideální pro úplné začátečníky na vyzkoušení, jak funguje nákup kryptoměn. Ukážeme Vám, jak se na Coinbase zaregistrovat a jak nakoupit své první Bitcoiny. A navíc pro Vás máme dárek. Při registraci přes tlačítko níže a nákupu kryptoměn v hodnotě 100 USD dostanete automaticky zdarma 10 USD a to se vyplatí.

 

Založení účtu na Coinbase

Pro založení účtu na Coinbase klikněte ZDE anebo na tlačítko výše. Při registraci přes náš odkaz anebo přes tlačítko dostanete ZDARMA BONUS 10 USD (po nákupu kryptoměn za 100 USD). Pozor: pokud se nepřihlásíte přes náš odkaz anebo přes tlačítko nedostanete nic.

Zde vyplníte své jméno (First Name), příjmení (Last Name) email a heslo (Choose A Password). Uvádějte pravdivé údaje, v dalších krocích se bude ověřovat Vaše identita pomocí občanského průkazu, pasu nebo řidičáku. Zaškrtněte políčko “nejsem robot” a dále musíte odsouhlasit obchodní podmínky (I certify that I am 18 years ....). Poté kliknete na “Sign up”.

Coinbase registrace

Verifikace účtu u CoinBase

Po odeslání formuláře Vám na Vaši emailovou adresu přijde verifikační email s předmětem: Please Verify Your Email Address. Klikněte na modré tlačítko Verify Email Address.

coinbase verifikace
coinbase verifikace emailu

Po kliknutí na tlačítko "Verify Email Address" v emailu se Vám v internetovém prohlížeči otevře další formulář. Zde si zvolíte, zda jste osoba nebo firma. Zvolte čtverec s nápisem „INDIVIDUAL“ (jste-li osoba a ne firma) a klikněte na tlačítko „NEXT“.

coinbase verifikace

Následně musíte zadat vaše telefonní číslo. To je nutné kvůli ochraně Vašeho účtu. Každé přihlášení a každou transakci budete muset potvrdit opsáním kódu z SMS zprávy.

Coinbase vyplnění tel. čísla

Nyní musíte své telefonní číslo potvrdit. Přijde vám SMS zpráva s kódem. Tento kód napište do okénka a klikněte na tlačítko „Verify Phone Number“.

Coinbase ověření tel. čísla

Nyní se dostáváte k ověření totožnosti. Tento krok vyžadují zákony proti praní špinavých peněz. Pro ověření totožnosti je nejprve třeba zvolit typ dokladu, pas (Passport), řidičský průkaz (Drivers Licence) nebo občanský průkaz (Photo ID) a poté vyfotit jeho hlavní stránku, následně zadní stanu dokladu a v dalším kroku si udělat selfie. Ověření trvá 3 až 5 minut. Přijde Vám email, zda verifikace byla úspěšná.

Coinbase ověření identity

Chcete-li začít nakupovat kryptoměny, je nutné přidat bankovní účet. Bankovní účet musí být na Vaše jméno. Přidání bankovního účtu kliknutím v horním menu na položku “Buy/Sell” a na následující stránce na tlačítko “Add New Payment Method”. Otevře se okno, kde si zvolíte bankovní převod nebo platební kartu. Můžete zvolit i platební kartu, výhoda je rychlost připsání peněž. Nevýhodou celkem vysoké poplatky. Doporučujeme peníze převádět přes bankovní účet.

Coinbase přidání platební metodycoinbase verifikace 7b

Jak poslat peníze na Coibase

Na Coinbase můžete poslat eura nebo koruny, záleží na Vás. My používáme Euro účet u Fio Banky. Pro převod peněz na Coinbase klikněte na "Accounts", zde naleznete Euro peněženku (EUR Wallet).

Coinbase vložení vkladu

V euro peněžence klikněte na "Deposit". Otevře se Vám nové okno (obrázek 1) a zde je důležitá kolonka "Reference Number". Reference Number slouží jako Vás identifikátor a je nutné jej uvést při bankovním převodu. Potvrďte zaškrtávací políčko a stiskněte "Continue". Otevře se další okno (obrázek 2). Vyplníte částku převodu (Amount). Potvrďte zaškrtávací políčko a stiskněte "Continue". Otevře se poslední okno (obrázek 3) s bankovními údaji, kam poslat peníze.

Coinbase vklad
Coinbase zadání částky vkladu
Coinbase platební údaje vkladu

Nyní se přihlaste do Vašeho internetového bankovnictví a zadejte SEPA platbu. Je důležité zadat SEPA platbu, která je podstatně levnější než klasický mezinárodní převod. Na obrázku níže je ukázka pokynu k platbě u Fio Banky. Nezapomeňte v příkazu zadat Reference Number. Převod peněz může trvat až 3 dny. Z našich zkušeností trvá převod z Fio Banky 1 den.

Coinbase platební příkaz z Fio Banky

Jak nakoupit Cryptoměnu Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash

Klikněte na Buy / Sell. Otevře se Vám nákupní okno. Zvolte si krytoměnu, kterou chcete koupit (na obrázku jsme zvolili Bitcoin. Zadejte částku, za kterou chcete nakoupit a stiskněte "Buy Bitcoin Instantly" a hned máte koupené Vaše první Bitcoiny.

Coinbase nákup Bitcoinu

Jak prodat Cryptoměnu Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash

Klikněte na Buy / Sell. Otevře se Vám nákupní okno, zde zvolte Sell. Dále vyberte krytoměnu, kterou chcete prodat (na obrázku jsme zvolili Bitcoin. Zadejte částku, kterou chcete prodat a stiskněte "Sell Bitcoin Instantly" a hned máte Vaše Bitcoiny prodané a částka za prodej se Vám připsala do Euro peněženky.

Coinbase prodej Bitcoinu

Jak poslat Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash na peněženku

Po nákupu svých kryptoměn je dobré je přesunout na svoji vlastní peněženku. Více o peněženkách a jakou vybrat se dočtete ZDE.

Stejný postup použijete, pokud budete chtít své kryptoměny poslat do jiné burzy. Klikněte na Accounts a vyberte si kterou kryptoměnu chcete převést, v naší ukázce si posíláme do peněženky Litecoin. Vybereme si Litecoin peněženku "LTC Wallet" a stiskneme "Send".

Coinbase přesun Bitcoinu do peněženky

Otevře se Vám nové okno (obrázek 1). Zadáte svoji LTC adresu - převádíme Litecoin. Zvolíte, kolik Litecoinů nebo Euro chcete poslat a kliknete na "Continue". Poté se zobrazí okno (obrázek 2), kde je nutné transakci potvrdit kódem, který Vám přijde SMS zprávou. Kód napište do políčka a klikněte na "Confirm". Tím máme Litecoiny odeslané do peněženky, kde budou za cca 10 až 20 minut. Zároveň Vám přijde email s informací o transakci.

Coinbase převod LTC na peněženku
Coinbase potvrzení převodu na peněženku

Jak si poslat peníze zpět na bankovní účet

Pro převod peněz z Coinbase zpět na Váš bankovní účet klikněte na "Accounts", zde naleznete Euro peněženku (EUR Wallet).

Coinbase výběr peněz na bankovní účet

V euro peněžence klikněte na "Withdraw". Otevře se Vám nové okno s Vaším bankovním účtem. Zadáte, kolik Euro si přejete vybrat a kliknete  na "Continue".

Coinbase zadání částky výběru na bankovní účet

Naše osobní zkušenosti s nákupem kryptoměn na Coinbase

Spolehlivá a prověřená společnost na obchodování kryptoměn.

Jednoduchost nákupu kryptoměn. Ideální, pokud s kryptoměnami začínáte.

K dispozici je i mobilní aplikace na iOS a Android.

Bonus 10 USD

Získejte bonus 10 USD

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

One Thought to “Recenze Coinbase – bonus 10 USD, návod, zkušenosti”

  1. FrancLukc

    Super návod. Bál jsem se, že to nezvládnu. Moje angličtina není moc dobrá. Váš návod mi hodně pomohl a 10 doláčů už mám 🙂

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..