Burza Coinbase Pro – recence, návod, zkušenosti

Coibase Pro je burza, kde můžete nakupovat a prodávat základní kryptoměny:  Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a Ethereum Classic. Největší výhodou je, že z Vašich obchodů neplatíte žádné poplatky. Bez poplatků je nákup i prodej kryptoměn. Bez poplatků jsou dokonce i výběry. A to i poslání nakoupených kryptoměn do peněženek nebo do jiných burz. Což dělá z burzy Coinbase Pro velmi dobré řešení pro nákup i prodej kryptoměn.

Kdo stojí za burzou Coinbase Pro

Burza Coinbase Pro je vlastněna společností CoinBase. Doporučujeme nejprve provést registraci na CoinBase.

Jak se zaregistrovat na CoinBase s detailním návodem jsme psali ZDE.

Zaregistrujte se na Coinbase a nakupte kryptoměny za 100 USD a dostanete bonus 10 USD. To se vyplatí.

Registrovat na CoinBase a získat bonus 10 USD

Máte již založen účet na CoinBase?  Tak super, jdeme si ukázat jak na Coinbase Pro.

Registrace na Coinbase Pro

Otevřete si stránky https://pro.coinbase.com a vpravo nahoře klikněte na „Sing in“.

Coinbase Pro login

Coinbase Pro přihlášení

Otevře se Vám formulář. Zde vyplníte všechna pole. Důležité: použít stejné údaje (email i heslo) jako do CoinBase!  Poté kliknete na tlačítko „Sing in“.

Nyní musíte účet ověřit druhým dokladem totožnosti. První doklad již máte ověřen při verifikaci účtu na CoinBase. Zde jen přidáte druhý doklad, postup je stejný jako na CoinBase.

 

Máte hotovo? Super, ukážeme si, jak obchodovat. Nyní se přihlaste ke svému účtu klikem na „Sing in“.

Jak vložit peníze na Gdax

Nejprve si vlevo nahoře zvolíme měnový pár. Pro ukázku jsme použili BTC/EUR.

Coinbase Pro výběr měny

Klikněte na „Depozit“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte měnu vkladu (Select currency). Na výběr máte tři možnosti: SEPA platbu (při vkladu v měně EUR), převod z CoinBase, a převod z kryptoměnové adresy. My jsme v ukázce zvolili převod EUR z CoinBase.

Coinbase Pro vklad

Vyberte CoinBase peněženku, ze které chcete provést vklad, v našem případě EUR Wallet, a zadejte částku převodu. Klikněte na „Deposit EUR“. Vklad je zdarma a peníze jsou připsány okamžitě.

Coinbase Pro vklad eur

Obchodování na Coinbase Pro – nákup a prodej kryptoměn

Na Coinbase Pro můžete obchodovat kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a Ethereum Classic na USD, EUR a GBP párech. Pokud chcete obchodovat zdarma, zvolte možnost „ LIMIT“.  Limit znamená, že tvoříte trh a v době psaní tohoto článku neplatíte žádné poplatky. Hned níže zvolte, zda chcete nakupovat „BUY“ nebo prodávat „SELL“. Postup je pro obě možnosti stejný, my na ukázce nakupujme a dále popíšeme nákup.

Do políčka „Amount“ napíšete, kolik kryptoměny chcete koupit (v příkladu 0,5 BTC).

Do políčka „Limit Price“napište, za jakou cenu za jednotku chcete koupit (v příkladu za 5 500 EUR/BTC).

Systém vypočítá, kolik zaplatíte. Cena se zobrazí na řádku „ Total (EUR) ≈“ (v příkladu je to 2 750 EUR). To je správně. Kupujeme 0,5 BTC za cenu 5 500 za 1BTC, tudíž je to polovina.

Na řádku Fee (EUR) je uveden poplatek za transakci, v našem případě je to 0 EUR – tedy zdarma.

Kliknete na „PLACE BUY ORDER“. Příkaz je proveden, a pokud cena klesne na 5 500 EUR, tak bude proveden. Zadaná objednávka se vám následně objeví v kolonce „OPEN ORDERS“ a až ji někdo přijme, přesune se do „FILLS“.

Coinbase Pro obchodování

Pokud budete obchodovat přes možnost „MARKET“, tak budete platit poplatek dle objemů obchodů a to od 0,1% pro velmi velké objemy až do 0,3% za běžné objemy.

Poplatky na Coinbase Pro

Jaké jsou aktuální poplatky, zjistíte takto: Vpravo nahoře vedle Vašeho jména je vyjížděcí lišta, kde zvolíte „FEES“, viz. obrázek níže.

Coinbase Pro poplatky

Výběr peněž nebo přesun kryptoměn z Coinbase Pro

Nejprve si vlevo nahoře zvolíme měnový pár. Pro ukázku jsme použili BTC/EUR.

Klikněte na „Withdraw“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte měnu výběru (Select currency). Na výběr máte tři možnosti: SEPA platbu (při výběru v měně EUR), převod na CoinBase, a převod na kryptoměnové adresy. My jsme v ukázce zvolili převod EUR na CoinBase.

Vyberte CoinBase peněženku, na kterou chcete provést výběr, v našem případě EUR Wallet, a zadejte částku převodu. Klikněte na „Withdraw EUR“. Výběr je zdarma a peníze jsou připsány okamžitě.

Coinbase Pro výběr EUR

Výběr na kryptoměnovou adresu – výběr BTC na BTC adresu

Klikněte na „Withdraw“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte měnu výběru BTC a způsob výběru BTC Address. Zadáte částku převodu a BTC adresu, kam chcete své Bitcoiny poslat (peněženka, jiná burza např. Binance atd.). Vše raději pořádně překontrolujte a je-li vše pořádku, tak potvrďte výběr kliknutím na „Withdraw funds“.  Výběr je zdarma.

Pokud máte nastavené ověření pomocí SMS, tak v dalším kroku provedete potvrzení výběru.

Coinbase Pro výběr BTC

Naše osobní zkušenosti s nákupem kryptoměn na Gdax

Přehledná a jednoduchá platforma pro nákup a prodej kryptoměn.

Nulové poplatky při obchodování.

Nulové poplatky při výběru kryptoměn na peněženku.

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..