Peněženka Exodus – recence a návod

Exodus je softwarová kryptoměnová peněženka, kterou si nainstalujete na svůj počítač. Peněženka Exodus podporuje tyto měny: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic a další měny. Zároveň lze v peněžence i provádět směnu kryptoměn mezi sebou. Ukážeme Vám, kde peněženku stáhnete a jak nastavíte.

Peněženku Exodus stahujte z oficiální stránky: www.exodus.io

Návod na peněženku Exodus

Peněženku si Exodus stáhněte a bežně nainstalujte. Po naistalování peněženku otevřete. Peněženka je čistá a nejsou na ní žádné kryptoměny.

Peněženka Exodus

Nyní si pošleme do peněženky Exodus svůj první vklad. Doporučujeme provést malý vklad v Litecoinu. Vklad provedeme takto: v levém menu klikneme na „Wallet“ a zvolíme Litecoin, zobrazí se nám vybraná měna  s tlačítky „Send“ a „Receive“. Klikněte na talčítko „Receive“ a zobrazí se Vám Vaše Litecoinová adresa, na kterou zašlete nějaký malý vklad v Litecoinu.

Exodus vklad

Zabezpečení peněženky Exodus

Po připsání vkladu do peněženky Exodus je nutné provést zabezpečení peněženky. Zabezpečení peněženky provedete takto: v levém menu kliknete na „Backup“ – nyní je u něj červený vykřičník. Nejprve zadáte heslo do peněženky, vyberte si opravdu silné heslo (čím delší a složitější, tak tím lépe). Po zadání hesla klikněte na „Next“.

Exodus zadání hesla

Následuje druhý krok zabezpečení. Napiště své heslo znovu a klikněte na „Next“.

Exodus zadání hesla znovu

Nyní se Vám zobrazí 12 tajných slov, které slouží k obnově peněženky, pokud se Vám rozbije počítač atd. Těchto 12 slov nikdy neukládejte do počítače, vytiskněte je tlačítkem „Print“ a nebo si je opište a uložte na bezpečné místo. Máte-li opsáno, nebo vytištěno klikněte na „Next“.

Exodus 12 tajných slov

V posledním kroku zadáte svoji emailovou adresu, na kterou Vám přijde potvrzení s linkem na případné obnovení peněženky. Email vytiskněte a uložte společně se 12-ti slovy na bezpečné místo. Máte-li email napsán, tak klikněte na „Next“.

Exodus zadání emailu

Máte hotovo, peněženka je zabezpečena. Nyní můžete začít peněženku Exodus využívat naplno.

Exodus zabezpečení je kompletní

Posílání kryptoměn z peněženky

Posílání kryproměn z peněženky např. na burzy je velmi jednoduché. Vyberte si měnu, kterou chcete odeslat, v levém menu klikneme na „Wallet“, zobrazí se nám vybraná měna s talčítky „Send“ a „Receive“. Klikněte na tlačítko „Send“, zde zadáte adresu, kam budete kryptoměnu posílat a částku převodu a odešlete.

V peněžence Exodus můžete i směňovat kryptoměny mezi sebou, např. vyměníte Bitcoin za Etherum atd. V levém menu kliknete na „Exchange“ a zvolíte, si kterou měnu chcete směnit za kterou.

Všechny dostupné měny, které můžete v peněžence uchovávat, naleznete v levém menu pod záložkou Settings.

Aktualizace peněženky

Peněženku je nutné průběžně aktualizovat. Zavřete svoji peneženku a z oficiálních stránky www.exodus.io si stáhněte aktuální verzi a nainstalujte ji. Nemusíte se bát, všechny mince Vám zůstanou, stejně jako Vám zůstanou stejné přístupové údaje.

Peněženku Exodus používáme a podle nás to je jedna z nejlepší softwarových kryptoměnových peněženek. Velkou výhodou je možnost uložení všech hlavních krytoměn a některých dalších AltCoinů.

Nakoupit Bitcony a další krytoměny můžete na CoinBase – recenze a návod ZDE

 

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

8 Thoughts to “Peněženka Exodus – recence a návod”

 1. Vera

  Propojuje se nějak peněženka s běžným účtem?

  1. Cryptoexpres

   Ne. S běžným účtem v bance se nic nepropojuje. To opravdu nechcete.

 2. Adam

  Dobrý den , dá se z peněženky nějak převést peníze zpět na účet ?

  1. Cryptoexpres

   Dobrý den. Pokud myslíte převod do Fiat měny (CZK, EUR, USD atd.) přímo na bankovní účet, tak toto není možné.
   Pro převod kryptoměn na Fiat měnu můžete využít CEX, P2P, Bitcoinmat. Případně si zakoupit zboží u obchodníka, který přijímá kryptoměny.
   V peněžence můžete provést směnu na stablecoin, např. USDT, USDC atd. Pro směnu stablecoinů na Fiat budete muset postupovat dle předchozí věty.

 3. Michal Semerád

  Dobrý den,
  Mám peněženku exodus a z určitého důvodu jsem musel koupit USD Coin, ale nemohu je ani prodat, ani za nic směnit, což byl účel. Je možné vůbec nějak peníze dostat zpět? Děkuji.

  1. Cryptoexpres

   Dobrý den,
   v peněžence Exodus lze směnit USDC za jinou kryptoměnu a to v záložce „Exchange“.
   Případně si USDC můžete poslat na burzu a tam ji směnit.

 4. Martin

  Zdravím,
  pokud mám Exodus na jednom PC a chci si ji přehodit na druhé PC, jak na to?
  Díky

  1. Cryptoexpres

   Dobrý den.
   Peněženku stačí na nový PC nainstalovat, spustit a zvolit možnost „Restore“. Pro obnovení budete potřebovat Vašich 12 tajných slov, tzv. seed. Dále postupujte dle pokynů na obrazovce.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..