Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků? Asi není nikdo, kdo by chtěl platit vysoké poplatky za vklad, výběr i samotné obchodování. Nikdo také nechce čekat na výběr peněz na bankovní účet i více než týden. V dnešním článku si ukážeme, jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků, jak bez poplatků vložit peníze do směnárny a jak obchodovat základní kryptoměny bez poplatků a ostatní kryptoměny s nejnižšími poplatky.

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků

Pro vklad a výběr normálních peněž (Kč, EUR, USD) používáme směnárny CoinMate a CoinBase (CoinBase Pro).
Pro nákup základních kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecon požíváme CoinMate a CoinBase Pro.
Pro obchodování ostatních kryptoměn používáme burzu Binance.

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků krok za krokem

1. krok: uděláte registraci na CoinBase – praktický návod s obrázky jsme napsali ZDE
2. krok: uděláte registraci na CoinMate – praktický návod s obrázky jsme napsali ZDE
3. krok: uděláte registraci na Binance – praktický návod s obrázky jsme napsali ZDE

Máte-li všechny registrace úspěšně za sebou, tak super. Pokračujeme dále.

Převedete na CoinBase běžné peníze z bankovního účtu a nakoupíte kryptoměny za 100 USD, takto získáte bonus 10 USD. Dále na CoinBase nebudete obchodovat, poplatky jsou dost vysoké. Místo dalšího obchodování na CoinBase uděláte registraci na CoinBase Pro. CoinBase Pro je vylepšená obchodní platforma společnosti CoinBase a obchoduje se zde bez poplatků.
Praktický návod s obrázky na registraci do CoinBase Pro jsme napsali ZDE

 

Proč používat ještě CoinMate?

CoinMate má velkou výhodu v tom, že má bankovní účet u Fio banky, převod peněz je tedy bez poplatků a pokud máte účet také u Fio banky, tak převod trvá několik málo minut. Pokud účet u Fio banky nemáte, tak doporučujeme si jej zřídit. Ta rychlost převodu může být docela zásadní.

Proč používat burzu Binance?

Binance je jedna z nejvíce se rozvíjejících burz na světě. Obchodovat můžete více než 100 kryptoměn. Navíc při denním výběru do 2 BTC bez ověřování totožnosti.

Jak nakupujeme a prodáváme kryptoměny my

Máme udělané registrace na CoinMate, CoinBase, CoinBase Pro i Binance.
Bonus 10 USD na CoinBase jsme si již vybrali a tudíž už na CoinBase neobchodujeme.

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků, aneb jak to děláme my

Řekneme si, že chceme investovat 1 000 USD. Chceme nakoupit Bitcoin za 500 USD, Ethereum za 200 USD, Litecoin za 200 USD a za 100 USD další kryptoměny.

Máme 2 možnosti:

a) z našeho bankovního účtu zašleme 1 000 USD na CoinMate.

Tuto možnost volíme tehdy, když chceme nakoupit rychle. Převod z Fio banky totiž trvá jen několik minut. Nakoupíme Bitcoin za 1 000 USD a hned převedeme na CoinBase Pro. Kolik nás to bude stát: poplatek za vklad je 0 kč, poplatek za nákup Bitcoinu je 0,05%, poplatek za převod na CoinBase Pro je 0.00004 BTC (poplatek se mění a běžně se pohybuje v rozmezí 0.00003 – 0.00005 BTC).
Poté, co Bitcoin dorazí na CoinBase Pro, tak zde nakoupíme Ethereum a Litecoin. Za nákup kryptoměn nezaplatíme nic, poplatek je 0%.
Po nákupu všech plánovaných kryptoměn si je pošleme do naší peněženky a BTC za 100 USD si pošleme na burzu Binance. Za výběry nezaplatíme nic, poplatek je 0%.
Máme tedy v naší peněžence BTC za 500 USD, Ethereum za 200 USD a Litecoin za 200 USD. Na burze Binance máme BTC za 100 USD a můžeme nakupovat a prodávat další kryptoměny.

b) z našeho bankovního účtu zašleme 1 000 USD na CoinBase Pro.

Tuto možnost volíme tehdy, když nepotřebujeme nakupovat rychle. Převod trvá obvykle 1 až 2 pracovní dny. Kolik nás to bude stát: poplatek za vklad je 0,15 USD + poplatek za SEPA platbu dle naší banky.
Poté, co 1 000 USD dorazí na CoinBase Pro, tak zde nakoupíme Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Za nákup kryptoměn nezaplatíme nic, poplatek je 0%.
Po nákupu všech plánovaných kryptoměn si je pošleme do naší peněženky a BTC za 100 USD si pošleme na burzu Binance. Za výběry nezaplatíme nic, poplatek je 0%.
Máme tedy v naší peněžence BTC za 500 USD, Ethereum za 200 USD a Litecoin za 200 USD. Na burze Binance máme BTC za 100 USD a můžeme nakupovat a prodávat další kryptoměny.

Obě možnosti jsou levné, ale my posíláme peníze na CoinMate. Je to podstatně rychlejší a rychlost nákupu je pro nás velmi důležitá. Než přijdou peníze na CoinBase Pro, tak se kurz může zásadně změnit.

Obchodujeme na burze Binance

Na Binance poté obchodujeme. Jak obchodovat jsme psali ZDE

Výběr peněz na bankovní účet

I zde máte dvě možnosti:

a) podporovanou kryptoměnu, nejčastěji BTC, pošleme na CoinMate.

Tuto možnost volíme tehdy, když chceme rychle převést peníze na bankovní účet.
Poté, co BTC přijde na CoinMate, jej směníme na běžnou měnu (USD, EUR, Kč) a zašleme na bankovní účet. Převod do Fio banky obvykle trvá několik málo hodin. Kolik nás to bude stát: poplatek za vklad na CoinMate 0%, poplatek za odeslání z peněženky – výše poplatku dle Vaší peněženky, poplatek za směnu 0,05%, poplatek za výběr 1 EUR (případně ekvivalent v jiné měně).

b) podporovanou kryptoměnu, nejčastěji BTC, pošleme na CoinBase Pro.

Tuto možnost volíme tehdy, když nepotřebujeme rychle převést peníze na bankovní účet.
Poté, co BTC přijde na CoinBase Pro, jej směníme na běžnou měnu (USD, EUR, Kč) a zašleme na bankovní účet. Převod obvykle trvá 2 pracovní dny. Kolik nás to bude stát: poplatek za vklad na CoinBase Pro 0%, poplatek za odeslání z peněženky – výše poplatku dle Vaší peněženky, poplatek za směnu 0%, poplatek za výběr 0%.

Výběr přes CoinBase Pro je nejlevnější, levněji to nejde. Nevýhodou je delší doba připsání na bankovní účet, obvykle 2 pracovní dny.
My si posíláme peníze na CoinMate, protože poplatek není velký. Výhodou je, že peníze máme na bankovním účtu během několika hodin.

Závěrem

Věříme, že jsme Vám pomohli k nakupování a obchodování s co nejnižšími poplatky. Máte-li dotaz, tak se neváhejte zeptat v komentářích 🙂

Nezapomeňte:

Praktický návod s obrázky na registraci na CoinMate jsme napsali ZDE
Praktický návod s obrázky na registraci na Coinbase jsme napsali ZDE
Praktický návod s obrázky na registraci na Binance jsme napsali ZDE
Praktický návod s obrázky na registraci do CoinBase Pro jsme napsali ZDE

Další zajímavé články

2 Thoughts to “Jak nakupovat a prodávat kryptoměny bez poplatků”

  1. Bono

    Super článek. Moc mi pomohl. Je vidět se si autor dal opravdu záležet.

    1. Cryptoexpres

      Děkujeme za pochvalu. Pro naše čtenáře se snažíme dělat maximálně srozumitelné návody.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..