Burza Gdax – recence, návod na Gdax

Gdax je burza, kde můžete nakupovat a prodávat základní kryptoměny:  Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Největší výhodou je, že z Vašich obchodů neplatíte žádné poplatky. Bez poplatků je nákup i prodej kryptoměn. Bez poplatků jsou dokonce i výběry. A to i poslání nakoupených kryptoměn do peněženek nebo do jiných burz. Což dělá z burzy Gdax velmi dobré řešení pro nákup i prodej kryptoměn.

Kdo stojí za burzou Gdax

Burza Gdax je vlastněna společností CoinBase. Doporučujeme nejprve provést registraci na CoinBase.

Jak se zaregistrovat na CoinBase s detailním návodem jsme psali ZDE.

Zaregistrujte se na Coinbase a nakupte kryptoměny za 100 USD a dostanete bonus 10 USD. To se vyplatí.

Registrovat na CoinBase a získat bonus 10 USD

Máte již založen účet na CoinBase?  Tak super, jdeme si ukázat jak na Gdax.

Registrace na Gdax

Otevřete si stránky gdax.com a vpravo nahoře klikněte na „Sing in“.

Editace 10.7.2018: Burza Gdax se změnila na Coinbase Pro a adresou https://pro.coinbase.com/

Všechny informace v tomto článku jsou nadále platné, drobně se změnil jen vzhled stránek. Napsali jsme pro Vás článek přímo o Coibase Pro, přečíst si jej můžete ZDE.

Gdax sing in

Gdax přihlášení

 

Otevře se Vám formulář. Zde vyplníte všechna pole. Důležité: použít stejné údaje (email i heslo) jako do CoinBase!  Poté kliknete na tlačítko „Sing in“.

Nyní musíte účet ověřit druhým dokladem totožnosti. První doklad již máte ověřen při verifikaci účtu na CoinBase. Zde jen přidáte druhý doklad, postup je stejný jako na CoinBase.

 

Máte hotovo? Super, ukážeme si, jak obchodovat. Nyní se přihlaste ke svému účtu klikem na „Sing in“.

 

 

Jak vložit peníze na Gdax

Nejprve si vlevo nahoře zvolíme měnový pár. Pro ukázku jsme použili BTC/EUR.

Gdax volba měnového páru

Klikněte na „Depozit“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte způsob vkladu. Na výběr máte tři možnosti: SEPA platbu, převod z CoinBase, a převod z kryptoměnové adresy. My jsme v ukázce zvolili převod z CoinBase.

Gdax depozit

Vyberte CoinBase peněženku, ze které chcete provést vklad, v našem případě EUR Wallet, a zadejte částku převodu. Klikněte na „Depozit funds“. Vklad je zdarma a peníze jsou připsány okamžitě.

Gdax depozit z Coinbase

Nyní máte peníze na Gdax a můžete začít obchodovat. Nakupovat a prodávat Bitcoin, Ethereum, Litecoin a nebo Bitcoin Cash.

Obchodování na Gdax – nákup a prodej kryptoměn

Na GDAX můžete obchodovat kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash na USD, EUR a GBP párech. Pokud chcete obchodovat zdarma, zvolte možnost „ LIMIT“.  Limit znamená, že tvoříte trh a v době psaní tohoto článku neplatíte žádné poplatky. Hned níže zvolte, zda chcete nakupovat „BUY“ nebo prodávat „SELL“. Postup je pro obě možnosti stejný, my na ukázce nakupujme a dále popíšeme nákup.

Do políčka „Amount“ napíšete, kolik kryptoměny chcete koupit (v příkladu 0,5 BTC).

Do políčka „Limit Price“napište, za jakou cenu za jednotku chcete koupit (v příkladu za 6 500 EUR/BTC).

Systém vypočítá, kolik zaplatíte. Cena se zobrazí na řádku „ Total (EUR) ≈“ (v příkladu je to 3 250 EUR). To je správně. Kupujeme 0,5 BTC za cenu 6 500 za 1BTC, tudíž je to polovina.

Kliknete na „PLACE BUY ORDER“. Příkaz je proveden, a pokud cena klesne na 6 500 EUR, tak bude proveden. Zadaná objednávka se vám následně objeví v kolonce „OPEN ORDERS“ a až ji někdo přijme, přesune se do „FILLS“.

Gdax obchodování

Pokud budete obchodovat přes možnost „MARKET“, tak budete platit poplatek  0,25% při nákupu /prodeji BTC a BCH a 0,3% při nákupu / prodeji ETH a LTC.

Poplatky na Gdax

Jaké jsou aktuální poplatky, zjistíte takto: Vpravo nahoře vedle Vašeho jména je vyjížděcí lišta, kde zvolíte „MY FEES“, viz. obrázek níže.

Gdax poplatky

 

Výběr peněž nebo přesun kryptoměn z Gdax

Nejprve si vlevo nahoře zvolíme měnový pár. Pro ukázku jsme použili BTC/EUR.

Klikněte na „Withdraw“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte způsob výběru. Na výběr máte tři možnosti: SEPA platbu, převod na CoinBase, a převod na kryptoměnovou adresu. My jsme v ukázce zvolili převod EUR na CoinBase.

Vyberte CoinBase peněženku, na kterou chcete provést výběr, v našem případě EUR Wallet, a zadejte částku převodu. Klikněte na „Withdraw funds“. Výběr je zdarma a peníze jsou připsány okamžitě.

Gdax výběr na Coinbase

 

Výběr na kryptoměnovou adresu – výběr BTC na BTC adresu

Klikněte na „Withdraw“. Otevře se Vám okno, kde si zvolíte způsob výběru BTC Address. Zadáte částku převodu a BTC adresu, kam chcete své Bitcoiny poslat (peněženka, jiná burza např. Binance atd.).  Pokud máte nastavené ověření pomocí SMS, tak si kliknutím na „Get code“ necháte zaslat potvrzující kód, který Vám přijde v SMS zprávě a zadáte jej do políčka. Vše raději pořádně překontrolujte a je-li vše pořádku, tak potvrďte výběr kliknutím na „Withdraw funds“.  Výběr je zdarma.

Gdax výběr BTC

 

Naše osobní zkušenosti s nákupem kryptoměn na Gdax

Přehledná a jednoduchá platforma pro nákup a prodej kryptoměn.

Nulové poplatky při obchodování.

Nulové poplatky při výběru kryptoměn na peněženku.

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..