Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami

Pro obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami nepotřebujete speciální software, ani žádného brokera. Další výhodou je, že obchodovat můžete 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Bitcoin i další kryptoměny jsou velmi volatilní (velké změny kurzu i v krátkých časových intervalech). To dává investorům velkou příležitost k zajímavým výdělkům při krátkodobých spekulacích.

Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami

Aktivní obchodování, které se také nazývá trading Bitcoinu, a dalších krytpoměn, se stalo velmi oblíbeným způsobem pro krátkodobé spekulace. Obchodování s Bitcoinem může být velice ziskové, protože nejsou výjimečné pohyby i o deset a více procent. Samozřejmě tam, kde je možnost velkého zhodnocení, je i větší riziko. Toto riziko lze dobrou strategií eliminovat na minimum.

Jak na obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami

První, co musíte udělat, je vybrat si vhodnou a prověřenou platformu, kde budete své obchody realizovat.

My pro obchodování s Bitcoinem používáme burzu Binance. Na Binance můžete obchodovat s více než 100 kryptoměnami a mají velmi nízké poplatky. Registrace na Binance je ZDARMA a pro výběr do 2 BTC bez ověřování identity.
Registrovat se zdarma a bez ověřování identity na Binance můžete ZDE.

Na Binance se obchoduje v párech BTC, ETH, BNB, USDT. Burza Binance nepřijímá běžnou měnu jako je KČ, EURO, USD. Nemáte-li ještě nakoupen Bitcoin, tak doporučujeme nejprve registraci na CoinBase.
Jak se na CoinBase registrovat a jak získat bonus 10 USD jsme psali ZDE.

Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami – teorie

Doporučujeme prostředky, určené pro obchodování, „rozdělit“ na 7 „hromádek“. Se 6 budeme obchodovat a poslední sedmá slouží jako záloha. Máme-li pro obchodování 700 USD, tak je rozdělíme na sedm částí po 100 USD.
Doporučujeme mít otevřeno maximálně 6 obchodů, my máme běžně otevřeny 4 obchody.
Při obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami využíváme propadu kurzu. Vstoupíme do obchodu, když kurz klesl a začíná nabírat směr vzhůru.
Zvolte si, jak agresivně budete obchodovat. My obchodujeme systémem +5/-10 nebo +2/-5, podle aktuální situace na trhu. Což znamená, že v systému +5/-10 nakoupíme nějakou kryptoměnu a odcházíme z obchodu při dosažení změny kurzu +5%. Vzhledem k poplatkům na Binance je náš zisk 4,9%. Pokud jsme nakoupili špatně (a i to se může stát), tak odcházíme z obchodu při ztrátě kurzu -10%. V takovém případě si vzhledem k poplatkům na Binace připisujeme ztrátu -10,1%.

Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami – praktická část

Na obrázku níže máme 5 minutový graf páru BTC/ETH. Na tomto grafu je krásně vidět, jak rychle se kurz mění, a my si ukážeme, jak toho využít v náš prospěch.
Obchodování s Bitcoinem
Na obrázku jsou znázorněny naše nákupy a prodeje. Vidíte, kdy nakupujeme a kdy prodáváme. Vidíte i jaký máme poslední nákup a čekáme na změnu kurzu.

Jak obchodujeme my:
Nakoupíme kryptoměnu a hned dle systému, ve kterém obchodujeme (+5/-10 nebo +2/-5), spočítáme kurz, na kterém budeme odcházet z pozice. Na tento kurz zadáme příkaz na prodej. V případě poklesu kurzu o -10% nebo o -5% dle systému, ve kterém obchodujeme, prodáváme.

Závěrem

Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami nabízí velkou příležitost k velkým výdělkům, ale také s větším rizikem. Za den je možné kladně ukončit i 20 a více obchodů. Pokud se nějaký obchod nepovede, tak je důležité nepanikařit. Máme rozdělené peníze do „hromádek“ a celková ztráta není tak velká.
Naše denní úspěšnost se pohybuje v rozmezí 7 až 10 kladně uzavřených obchodů na jeden obchod se ztrátou.

 

 

Upozornění:

Nejsme finanční poradci. Informace uvedené na těchto stránkách vyjadřují názory provozovatele. Provozovatel není odpovědný za Vaše investice. Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Investice do kryptoměn může být značně riziková a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu. Pozor: tyto stránky nejsou investiční poradenství, investujte jen prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy si na investici nepůjčujte cizí peníze.

Další zajímavé články

2 Thoughts to “Obchodování s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami”

 1. Adam

  Super článek. Já jsem si ještě trošku upravil strategii. Nakoupím při poklesu a prodávám, když mám profit 1 až 1,1 %. Na Binance je spousta coinů a dokážu udělat klidně i 20 ziskových obchodů.

  1. Cryptoexpres

   Děkujeme za pochvalu. Připravujeme nový článek o strategiích při obchodování. Podobná strategije tam bude také uvedena.
   Přejeme hodně štěstí při obchodování 🙂

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..