Ethereum – skutečný král altcoinů

Ethereum – skutečný král altcoinů. O Bitcoinu jsme toho napsali víc než dost. A protože se u něho nic nového neděje  – resp. drží se plus mínus okolo 58 000 USD, je na čase zaměřit se i na něco jiného. A kdo jiný by si měl zasloužit větší pozornost, než Ethereum, které se po překročení svého historického maxima na 2 150 USD stále drží na hranici 2 000 USD.

Ethereum – skutečný král altcoinů

Ethereum se po nedávném poklesu pod podporu 2 000 USD zase zvedlo a zahájilo nový růst. V době psaní 9. 4. 2021 se obchoduje okolo 2 070 USD.

Současný růst cen není výsledkem jediné události, ale pramení z vývoje, ke kterému došlo v průběhu posledních let. Svou roli sehrálo i oznámení společnosti Visa, že umožní partnerům vypořádat své transakce prostřednictvím Etherea a současná nízká nabídka Etherea na burzách. Po dosažení 28měsíčního minima nedostatek nabídky ETH na burzách tak nejen zvyšuje svou cenu, ale může být i potenciálním znamením akumulace. Dalším z důvodů je skutečnost, že roste objem prodejů a aukcí NFT a taky jejich použití – především v herním průmyslu a uměleckém světě. Digitální umělci však nejsou jediní, kdo z tohoto trendu těží a zkoumá tuto technologii. Spousta nejrůznější lidí a společnosti využívají NFT jako způsob propagace a vytváření alternativních zdrojů příjmů. Aktuálně se o NFT tokenech mluví především v souvislosti s novou vlnou virtuálního sběratelství umění. A co to má společného s Ethereem? Většina z těchto NFT děl se prodává za právě za Ethereum.

Ethereum se stalo naprosto nepopiratelným králem altcoinů, hned na druhém místě za Bitcoiny pokud jde o tržní kapitalizaci. Po nákupu Bitcoinu společností Tesla za 1,5 miliardy USD se více a více společností snaží diverzifikovat a zaujmout podobné pozice v Ethereu. Mnozí investoři uznávají i Ethereum  jako potenciální úložiště hodnoty – podobně jako Bitcoin. Mnoho společností z žebříčku Fortune 500 investovalo do Etherea již téměř před rokem – např.  JPMorgan Chase, IBM, Microsoft, Amazon a Walmart. Ethereu je tak předpovídána zářná budoucnost a jen čas ukáže, zda ji naplní.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..