Býci a medvědi bojují o kontrolu Bitcoinu

Býci a medvědi bojují o kontrolu Bitcoinu. Bitcoin a agregované kryptoměnové se v několika posledních týdnech potýkají s velkou volatilitou. Bitcoin v současné době obchoduje kousek pod klíčovou úrovní resistence, která je zhruba na úrovní 12 000 USD. V době psaní 9. 8. 2019 se Bitcoin obchoduje za současnou cenu cca 11 760 USD.

Býci a medvědi bojují o kontrolu Bitcoinu

Bitcoin se blíží ke klíčovému bodu, který ukáže, jakým směrem se budou trhy ubírat, a neschopnost překonat jeho odpor by mohla vyvolat krátkodobý sestupný trend.

Včera Bitcoin prudce vzrostl na maxima 12 100 USD, než došlo k silnému prodejnímu tlaku, který poslal kryptoměnu zase dolů. Tím se opět potvrdilo, že kryptoměna není připravena na úroveň 12 000 USD, protože toto odmítnutí bylo už druhým odmítnutím v této cenové hladině od minulého týdne.

I přes tato odmítnutí je důležité si uvědomit, že Bitcoin může mít stále velkou šanci na vytvoření dostatečného nákupního tlaku, aby zlomily tuto klíčovou oblast odporu. Zároveň je třeba počítat s tím, že by mohl následovat sestupný trend, pokud by býci nedokázali držet cenu nad 11 0510 USD.

Přestože v současné době není jasné, jakým směrem Bitcoin směřuje, je vysoce pravděpodobné, že během příštích 24 hodin bude budoucnost jasnější.

Altcoiny hledají ztracenou půdu pod nohama

Tento týden byl pro altcoiny mizerný. Zatímco Bitcoin se do značné míry držel svých zisků, totéž nelze říci o jeho mladších sourozencích.

Ethereum dnes spadlo o více než 5 % zpět pod 215 USD. Od svého maxima 238 USD, kterého dosáhl tento týden, kleslo o 10 % na současnou úroveň. Ethereum by se mohlo do příštího týdne vrátit pod 200 USD.

XRP dnes ztratil další 2 % a je také v nebezpečí, že klesne pod psychologickou cenovou hladinu 0,300 USD.

Litecoin od týdenního maxima 105 USD klesl o 17 % zpět na 87 USD, kde se v současné době obchoduje.

Mezi další velké poražené dnes patří Chainlink, NEO, IOTA, Cosmos, NEM, Maker, Ontology a Zcash.

Jediným světlem v tunelu je Binance Coin. Ten, který pokračuje ve svém vzestupu a dnes se dostal nad 30 USD.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..