Bitcoin se stále drží pod 12000 USD

Bitcoin se stále drží pod 12000 USD. V době psaní 12. 8. 2019 se Bitcoin obchoduje za současnou cenu 11 400 USD, což je mírný pokles z 24hodinových maxim. V posledních týdnech byla po tříměsíční parabolické rally cena Bitcoinu odmítnuta na 13 800 USD a od té doby konsoliduje. Trh se opakovaně snažil nastolit určitý směr, ale zřejmá nerozhodnost udržovala cenu v rozmezí mezi posledními maximy a minimy.

Bitcoin se stále drží pod 12000 USD

A to je právě to, na co si měli investoři a obchodníci zvyknout, protože by to mohlo trvat po celý zbytek roku, a prodloužit se až do roku 2020.

Týdenní odpor na 11 500 USD stále hraje důležitou roli. Býci se ho snaží prorazit, zatímco medvědi nebyli schopni stlačit cenu pod hranici 9 000 USD. Jak to vypadá, tyto dvě cenové hladiny budou působit jako těsné rozpětí na týdenních cenových grafech po zbytek roku.

Začátkem minulého týdne čelil Bitcoin prudkému nárůstu prodejního tlaku poté, co se snažil prolomit úroveň 12 000 USD. Ta se v posledních několika týdnech mnohokrát ukázala jako silná úroveň odporu, která byla dosud nepřekonatelná.

Jak se drží ostatní altcoiny?

Bitcoin zvyšoval poslední dobou úroveň volatility, což mohlo být mj. způsobeno nově vytvořenou inverzní korelací mezi Bitcoinem a ostatními altcoiny. Později se většina hlavních altcoinů setkala se silným prodejním tlakem kvůli nedávné Bitcoin rally. Zdá se, že když Bitcoin klesne, přinese to altcoinům určitou úlevu.

Vzhledem k tomu, že dominance Bitcoinu se stále drží kolem 70 %, jsou altcoiny poměrně dost upozaděné. Jen velmi málo z nich se za posledních 24 hodin posunulo o více než procento nebo dvě. Ethereum se drží pod 215 USD a XRP právě kleslo pod klíčovou úroveň 0,30 USD. Pouze Bitcoin Cash dnes přidal 5 %, aby dosáhl na 335 USD.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..