Bitcoin v roce 2019 vzrostl o 168 %

Bitcoin v roce 2019 vzrostl o 168 %. Na poli Bitcoinu stále nic nového. Dnes 13. 8. 2019 se obchoduje za 11 291 USD, což potvrzuje náš včerejší příspěvek. Je to sice pokles, ale pořád v rámci úrovně minimum – maximum. Na nějakou razantnější změnu si zkrátka musíme ještě chvilku počkat. Takže místo zbytečného omílání, jak se nic moc neděje, se raději podíváme, jak si meziročně v procentech vedou ostatní altcoiny.

Bitcoin v roce 2019 vzrostl o 168 %

Zatímco Bitcoin v roce 2019 vzrostl o 168 %, Litecoin meziročně přinesl investorům až 214 %. Rok 2019 byl pro tokeny jedné z největších burz, Binance, jednoznačně nejvýnosnější. V roce 2019 zatím dosáhl 364 %, což z něj činí nejvýkonnější kryptoměnu roku. Bitcoin Cash je hned za Bitcoinem na čtvrtém místě a EOS udržel před Ethereem páté místo. Cardano je na sedmém místě, následuje Tron na osmém místě. Na devátém místě je Ripple a v poslední desítce je ještě prakticky mrtvý Stellar, který v roce 2019 neprokázal téměř žádnou výkonnost a od začátku roku jen klesal.

Z deseti nejlepších kryptoměn tedy pouze dva altcoiny statisticky překonaly meziročně Bitcoin. A to by nám mohlo naznačit, které altcoiny mají nejlepší šanci na zotavení a dosažení nového historického maxima. Zatímco mnoho kryptoanalytiků požaduje další 50% pokles na trhu s altcoiny, který vytvoří dvojité dno, jiní se domnívají, že „alt sezóna“ je teprve před námi. Pravda je však pravděpodobně někde mezi tím.

Čím výše Bitcoin vyšplhal, tím horší byla situace u altcoinů. A to do té míry, že mnozí volají po altcoinové apokalypse, která cenu většiny kryptoměn vynuluje- s výjimkou Bitcoinu a několika vybraných, které stále poskytují nějakou hodnotu a užitečnost.

Pokud by se zachovaly současné poměry, většina altcoinů by se nikdy znovu nevrátila ke svým historickým maximům, ani nenavrhla nové. A to ani kdyby měl Bitcoin dosáhnout 100 000 USD. Většina však stále věří, že alt sezóna by mohla nastat, jakmile Bitcoin spadne do korekce.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..