Bitcoin opět posílili a přiblížil se 7 000 hranici

Bitcoin opět posílili a přiblížil se 7 000 hranici. Kryptpměnám se aktuálně daří době a jedou na zelené vlně. Bitcoin se včera dostal až na 6 900 USD a dnes 25. 3. 2020 se obchoduje za cca 6 670 USD. Takže tu máme další zisk, a tentokrát si Bitcoin připsal něco kolem 4 %. Bitcoin nabírá na síle a obchoduje se nad klíčovou podporou 6 500 USD.

Bitcoin opět posílili a přiblížil se 7 000 hranici

V krátkodobém horizontu bude cena pravděpodobně stoupat směrem k 7 000 až 7 200 USD. Pokud se býkům podaří odstranit odpor na 6 800 USD, je ve hře i 7 500 USD.

Co se vlastně stalo?

Kromě všeho jiného ovlivnilo vývoj ceny (nejen kryptoměn) prohlášení FED, že se chystá provádět nákup nekonečné množství cenných papírů zajištěných hypotékou a státních dluhopisů, dokud se ekonomika znovu neznormalizuje. FED a centrální banky světa se v době pandemie snaží zabránit nejhoršímu prostřednictvím nejrůznějších opatření a uměle stabilizovat trhy. Až doteď měla tato opatření pouze krátkodobé účinky, ale nyní to vypadá, že trhy na jejich rozhodnutí konečně kladně reagují. Prohlášení FED podnítila nejen Bitcoiny, ale především zlato, které tak zaznamenalo nejsilnější růst cen v historii vůbec.  Zlato vždycky bylo a i nyní je aktivem určitým způsobem odolným vůči krizi, takže určitě není špatné mít určitý podíl zlata – ve fyzické formě – ve svém držení. Momentálně je ale prakticky nemožné fyzické zlato sehnat.

Další možností jsou digitální aktiva, především Bitcoin. Rozhodně ale není dobrý nápad vsadit na Bitcoin všechno, uvědomme si, že trhy jsou otevřené 24/7 a obchodovat může kdykoli. To přináší řadu výhod, ale taky nevýhod.

Pandemie coronaviru je na postupu. Zatímco Čína je už z nejhoršího venku, USA a Evropu to teprve čeká. Musíme se připravit na nejhorší. Pokud nás hyperinflace skutečně zasáhne, nezbyde nám nic jiného, než hledat azyl ve zmíněných aktivech. Nedá se s jistotou odhadnout, jak bude kurz Bitcoinu reagovat; existuje ale vysoká šance, že Bitcoin bude sledovat cenu zlata.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..