Bitcoin bojuje o udržení

Bitcoin bojuje o udržení. Poté, co se  Bitcoin po dlouhou dobu držel těsně nad 9 250 USD, se nyní mírně propadl. Dnes 1. 11. 2019 se Bitcoin obchoduje za 9 150 USD. To znamená mírný nárůst z jeho denních minim 9 000 USD. Tato úroveň se ukázala jako důležitá podpora pro kryptoměnu, protože za poslední týden zde opakovaně zaznamenala slušný nákupní tlak.

Bitcoin bojuje o udržení

V současné době má Bitcoin v oblasti horních 9 000 USD dost silný odpor. Pokusy o zdolání se při několika příležitostech ukázaly neúspěšnými, a každý atak na 10 000 USD znamenal rychlé odmítnutí.

Bitcoiny tvrdě bojují, aby udržely svou současnou dynamiku obchodování, ale bude to těžké.

Bitcoin jako pevná kotva proti selhání fiat měny

Nic nezvyšuje poptávku po Bitcoinech více než ekonomická a politická nejistota.  Ekonomiky a místní měny dvou jihoamerických zemí byly letos tvrdě zkoušeny. Venezuela ztratila v prvních třech měsících roku 2019 téměř čtvrtinu svého HDP. Navíc hospodářské sankce a hyperinflace v USA vedly k zásadním reformám, což mělo za následek devalvaci Bolivaru a zvýšení poptávky po Bitcoinech ve Venezuele.

V Argentině rostlo politické napětí a místní měna byla také masivně devalvována. Byla zavedena razantní opatření na kontrolu kapitálu, což mělo opět za následek zvýšenou poptávku po Bitcoinech.

V Hongkongu poptávka po Bitcoinech vystoupala na rekordní úroveň během vrcholu násilí.

Scénář je jasný – hospodářské a politické nepokoje vedou ke zvýšené poptávce po Bitcoinech a s blížící se globální recesí je nepravděpodobné, že tato poptávka zmizí.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..