Tweet od Muska způsobil krvavou lázeň

Tweet od Muska způsobil krvavou lázeň. Stačil jediný tweet a Bitcoin s altcoiny se propadly až o desítky procent. A co bylo obsahem onoho tweetu? Elon Musk oznámil, že Tesla už nebude přijímat platbu Bitcoiny za své elektromobily. Důvodem je prý přílišná neekologičnost. Tak to si vzpomněl brzo. To prohlášení je samo o sobě poněkud pokrytecké.

Tweet od Muska způsobil krvavou lázeň

Zvlášť když vezmeme v úvahu, že těžba vzácných kovů nutných pro výrobu lithium-iontových baterií používaných v jeho elektromobilech, má nesmírně škodlivý dopad na životní prostředí. No nic, popojedem. Každopádně mělo toto oznámení doslova zabijácký efekt na prakticky celé spektrum kryptoměn. Bitcoin spadl o cca 12 %, čili 10 000 USD a to si ještě může gratulovat. Asi nejhůře dopadl coin Shiba Inu se ztrátou 47 %, dogecoin se ztrátou cca 32 %, Ethereum přišel o cca 10 % a takhle by se dalo pokračovat donekonečna.

V době psaní 14. 5. 2021 se Bitcoin snaží vzpamatovat a obchoduje se okolo 49 600 USD. Celkově se většina altů dere zpátky nahoru, ale než budou zase na svých – to chvíli potrvá. Dá se říct, že Bitcoin je nyní zpět březnových cenách a stále hrozí mu pokles ještě hlouběji do medvědí fáze. Pokud se býci dostanou nad 46 985 USD, Bitcoin by se mohl vyšplhat na  52 300USD, kde pravděpodobně medvědi vytvoří tuhý odpor. V opačném případě můžeme jít na 42 500 USD a poté až na 40 000 USD.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..