Ethereum překonal 3 000 USD!

Ethereum překonal 3 000 USD! Ethereum si připsal za minulý týdne 34,5% zisk a překonal do té doby nedosažitelných 3 000 USD. V době psaní se obchoduje okolo cca 3 033 USD a vypadá to, že vzestup ještě není u konce. Tržní kapitalizace navíc dosáhla nového maxima na 337 miliard dolarů. Cena Etherea také dosáhla milníku hned na několika hlavních burzách, včetně Bybit, Coinbase a BitMEX.

Ethereum překonal 3 000 USD!

Masivní bull run dokonce podnítil spekulace, že by Ethereum mohlo převálcovat Bitcoin a překonat Bitcoin jako největší digitální měnu na světě.

Za posledním vzestupem Etherea stojí několik událostí. Jednou z nich je pokračující nárůst aktivity i ze strany institucionálních subjektů- Na počátku týdne Evropská investiční banka oznámila, že ve spolupráci s bankovními subjekty, jako je Goldman Sachs, vydá dvouletý digitální dluhopis v hodnotě 121 milionů USD. Dále je to zájem maloobchodu o DeFi , který také vzrostl,. No a asi hlavním důvodem je očekávaný  hardfork, který zahrnuje generální opravu struktury poplatků ETH-1559, a následný přechod ETH 2.0 na konsensuální model proof of-stake.

Cena Etherea vzrostla v roce 2021 o více než 200 %, což posunulo hodnotu sítě Ethereum před celkový tržní strop velkých společností, jako je Procter & Gamble, Roche nebo PayPal.

Bitcoin jde nahoru

Cena Bitcoinu nabrala na obrátkách a překonala 58 000 USD. Jakmile bude odpor na 58 500 USD bezpečně překonán, dá se očekávat další rally. Bitcoinu se sice nepodařilo vyčistit odpor na 58 500 USD a opravil se níže, ale býci se chystají na další pokus. Prvním cílem býků by pak mohlo být 60 000 USD a další metou 62 000 USD. Pokud ale Bitcoin nedokáže vyčistit odpor 58 500 USD, mohl by se znovu opravit na nižší hodnoty a jít na podporu na úrovni 57 500 USD.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..