Dlouho očekávaná korekce Bitcoinu je tu!

Dlouho očekávaná korekce Bitcoinu je tu! Během včerejška došlo k tomu, k čemu se už dlouho schylovalo. A propad to byl pořádný. Z nového ročního maxima na 19 500 USD Bitcoin spadl až k podpoře 16 200 USD. A to je nejprudší pokles od březnového pádu. Po oživení se mezitím Bitcoin vzpamatoval a dnes 27. 11. 2020 se obchoduje za cca 17 400 USD.

Dlouho očekávaná korekce Bitcoinu je tu!

Býci se teď snaží vybudovat dostatečný objem pro získání úrovně 18 000 USD, protože pokud by propad dále pokračoval, na řadě by bylo 15 700 USD. Tlak prodeje totiž naznačuje, že by mohlo dojít k dalšímu poklesu. Náhlý pokles zastihl mnoho obchodníků nepřipravených, vzhledem k tomu, že se Bitcoin ještě ve středu obchodoval jen o 2 % za svou rekordní hodnotou. Propad přichází v době, kdy generální ředitel společnosti Coinbase ve středu v noci vyjádřil své obavy ohledně plánů amerického ministerstva financí pokusit se sledovat vlastníky peněženek s kryptoměnou.

Těžké chvíle ale nezažívá jen Bitcoin. Celý trh s kryptoměnami jsou v současné době ve fázi konsolidace a i další kryptoměny se ocitly v červených číslech. Nejhorší poklesy utrpěly Chainlink a Cardano, které ztratily 18,9 % a 16,7 %. Ethereum za poslední den zaznamenalo několik silných výprodejů, kdy se medvědi snažili udržet jeho cenu pod 600 USD.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..