Cena Bitcoinu je pod tlakem

Cena Bitcoinu je pod tlakem a od pondělí klesá. V úterý mizérie pokračovala, než působivý odraz dostal cenu nad 42 600 USD. Dnes – po další korekci – je cena zase o cca 4 % níže a v době psaní 19. 1. 2022 se Bitcoin obchoduje okolo 41 800 USD. Prozatím je leden z historického pohledu pro Bitcoin jedním z nejvíce neuspokojivých měsíců.

Cena Bitcoinu je pod tlakem

Zpomalení růstu globální likvidity, nedostatek likvidity na termínových trzích, zhoršená politická situace některých států, pokračování pandemie COVID 19 – to jsou faktory, které vedly k oslabení akciového trhu, a současně i poklesu zájmu o Bitcoin. Pokračující růst reálných nebo inflačně upravených úrokových sazeb představuje asi největší riziko poklesu pro Bitcoin a riziková aktiva obecně. Momentálně se objevuje jen málo známek obnoveného zájmu ze strany institucionálních investorů, takže velký cenový skok se zdá nepravděpodobný.

Ale zpět k aktuálnímu vývoji. Hlavní odpor se nyní tvoří poblíž 42 800 USD. Prolomení nad tímto odporem by mohlo odstartovat stabilní růst až nad 43 000 USD, kde pak čeká další klíčový odpor okolo 43 500 USD. Jeho překonání by pak mohlo cenu dostat k otestování úrovně odporu 44 000 USD.

Pokud se ale Bitcoinu nepodaří co nejdříve prolomit nad 42 800 USD, můžeme počítat s novým poklesem. Okamžitá podpora směrem dolů je blízko 42 200 USD a první větší podpora je okolo 42 000 USD. Prolomení pod tuto podporu by mohlo cenu posunout zpět k 41 200 USD. Další hlavní podpora je pak blízko úrovně 40 500 USD, pod kterou by medvědi mohli nabrat sílu, a přinutit Bitcoin k otestování 40 000 USD.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..