Bitcoin spadl na několikaměsíční minimum

Bitcoin spadl na několikaměsíční minimum. Bitcoin společně s  altcoiny podlehl negativnímu toku zpráv z tohoto týdne a prudce spadl o cca 9 %. Příval špatných zpráv a pokles cen způsobil výrazný pokles, a Bitcoin se po dlouhé době propadl pod podporu 20 000 USD. V době psaní 10. 3. 2023 se jeho cena pohybuje okolo 19 900 USD.

Bitcoin spadl na několikaměsíční minimum

Středeční prohlášení Silvergate Bank o zrušení a likvidaci banky přispělo k panice investorů. Pomyslným hřebíkem do rakve pak byla nová kryptodaňová politika v rozpočtovém plánu Bidena na rok 2024, která by mohla mj. uvalit 30% daň na spotřebu elektřiny v těžbě. Náladu na kryptotrhu následně ovládl strach, pochybnosti a nejistota. To mělo vliv na ceny prakticky všech kryptoměn, které si zapsaly i dvouciferné ztráty. Rostoucí strach z budoucí dynamiky kryptoměn odstartoval panický prodej vedoucí k poklesu ceny.

Následkem toho Bitcoin vytvořil nové měsíční minimum poblíž 19 800 USD a cena nyní konsoliduje ztráty. Pokud se Bitcoinu nepodaří co nejdříve prolomit odpor na 21 000 USD, můžeme se dočkat dalšího masivního poklesu. Okamžitá podpora při cestě dolů je blízko úrovně 19 800 USD, pod kterou může cena klesnout až na 19 250 USD. Další důležitá podpora leží poblíž 19 000 USD, a její ztráta by mohla poslat cenu k úrovni 18 400 USD. A ani to by nemusel být konec.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..