Bitcoin od středy spadl o 6 000 USD

Bitcoin od středy spadl o 6 000 USD. Bitcoin a vlastně celý trh s kryptoměnami má za sebou doslova hororový čtvrtek. Omicron a důsledky jednání Federálního rezervního systému o zvýšení úrokových sazeb si vybraly svou daň. V noci na čtvrtek se začal celý kryptotrh potápět, což cenu Bitcoinu stáhlo na 42 400 USD. Propad pokračoval a dnes 7. 1. 2022 se jeho cena pohybuje okolo 41 700 USD.

Bitcoin od středy spadl o 6 000 USD

A zdaleka by to nemusela být konečná. Nejhorší možný scénář dokonce hovoří o 38 000 USD. V důsledku krachu byly na kryptotrhu zlikvidovány pozice v hodnotě přibližně 800 milionů USD. Pokles Bitcoinu samozřejmě ovlivnil i altcoiny, takže za posledních 24 hodin bylo uzavřeno více než 200 000 pozic.

K celkovému zmaru přispěly i události v Kazachstánu. Po násilných protestech vláda vypnula internet, aby ztížila komunikaci mezi demonstranty. A protože kryptotěžaři v Kazachstánu významně přispívají k těžbě Bitcoinů – Kazachstán je v současnosti zodpovědný za zhruba 18 % celosvětového hashrate při těžbě Bitcoinu – nebylo možné těžit žádné další mince. Tím bylo dílo zkázy dokonáno.

S více než 16 000 alternativními kryptoměnami je navíc nyní dominance Bitcoinu poprvé od června 2018 pod 40 %. Bitcoin v současné době klesl o další 3 % a je pod svou klíčovou podporou 42 500 USD. Pokud se na ni urychleně nevrátí, dá se očekávat, že se může propadnout ke své další podpoře na 40 000 USD. A pokud spadne i pod ni, zamíříme někam k 37 500 USD. Jak ale to vypadá, korekce u altcoinů je mnohem závažnější než to, co dnes vidíme u Bitcoinu. Druhá největší kryptoměna na světě Ethereum klesla o dalších 6 % a její cena je pod úrovně 3250 USD. Jiné altcoiny zaznamenávají ještě hlubší korekce.  Solana klesla o dalších 8 % a je pod 140 USD, LUNA si připsala dvouciferné ztráty a mohlo by se pokračovat dál. Nezbývá než počkat, než se situace uklidní a doufat ve zlepšení, které snad brzy přijde.

Doporučujeme k přečtení: Rady a tipy ze světa kryptoměn

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..