Bitcoin je jak houpačce

Bitcoin je jak houpačce. Ještě v pátek se cena Bitcoinu držela okolo 6 750 USD. Během víkendu se ale situace změnila. Býci se snažili udržet cenu nad 6 000 USD, nakonec ale hodili ručník do ringu a v neděli se cena dostala k 5 900 USD. Dnes klesl Bitcoin zase o něco níž v době psaní 23. 3. 2020 se obchoduje okolo 5 870 USD. Co bude dál, je otázka, kterou se zabývají mnozí odborníci i investoři.

Bitcoin je jak houpačce

Odhadnout vývoj je ale velice obtížné. Po několika týdnech, kdy se Bitcoin stále držel poblíž 10 000 USD, dosáhla coranovirová krize i na Bitcoin a způsobila historický pokles cen až na 3 800 USD. Mnoho investorů čelí vážným ztrátám, a krize dopadla i na těžaře, kteří za svou těžbu získají v květnu pouze polovinu Bitcoinů.

Trh je tak plně v rukou medvědů, ale problém je, že se nacházíme na úplně odlišném medvědím trhu než dřív. Krize nebyla vyvolána obvyklou cenovou bublinou, ale pandemií coronaviru. A právě proto jsou jakékoli další možné účinky coronaviru na Bitcoin zcela nepředvídatelné.

S pokračujícím vývojem pandemie tak zůstávají trhy, a to jak tradiční, tak i kryptoměnové, velmi nevypočitatelné. Dokonce ani zlato se nestalo pro investory bezpečným přístavem. Bitcoin tak prochází náročnou zkouškou a očekává se, že se na kryptotrh vrátí také volatilita.

Jedou z hlavních úrovní, na které se teď musíme zaměřit, je úroveň 5 400 USD. Pokud se Bitcoin propadne pod tuto úroveň, bude to znamenat silný medvědí scénář a ve hře je i opětovné testování podpory na 3 800 USD.

Kde můžete koupit kryptoměny

Kryptoměny můžete zakoupit na burze Binance – registrace zdarma je ZDE

Bitcoin můžete nakoupit za české koruny na CoinMate – recenze a návod jsme pro Vás napsali ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..